в Інтернеті 
Українська  English  Русский  

DOI:


Опис-посилання ISSN 1812-7231 Klin.inform.telemed. Volume 13, Issue 14, 2018, Pages 0–00


Автор(и) Ю.Є. Батаєва2, В.О. Кириченко1, Т.В. Кульбашевська1, В.Г. Сергєєв1


Установа(ви)

1Національний Аерокосмічний Університет "ХАІ", Харків

2Національний Медичний Університет "ХНМУ", Харків


Назва статті Оцінка функції ендотелію за реографічними даними


Анотація (резюме)

Вступ. Питання оцінки функції ендотелію в даний час є актуальним, однак використовувані і рекомендовані сьогодні для цього методи не можна вважати задовільними, в зв'язку зі складністю методик і низькою точністю одержуваних результатів.

Мета роботи. Розгляд можливостей оцінки функції ендотелію з використанням реографічного даних, вибір і обґрунтування інформаційних параметрів, аналіз основних джерел похибок запропонованого методу і знаходження шляхів мінімізації їх впливу.

Результати досліджень. Запропоновано неінвазивний метод оцінки функції ендотелію з використанням реографічних даних. Обґрунтовано вибір інформаційних параметрів зареєстрованих реограм, наведені співвідношення, що визначають зміни діаметра артеріальної судини в пробі реактивної гіперемії і нітрогліцериновій пробі, що дозволяють використовувати розроблену для методики D.Celermajer базу належних значень отриманих результатів. Проведено аналіз основних джерел похибок оцінки функції ендотелію з використанням реографічних даних і запропоновані шляхи мінімізації їх впливу.

Висновки. Для спрощення методики проведення дослідження та підвищення точності оцінки ФЕ слід переходити до використання реографічних даних. Реографічний метод оцінки ФЕ дозволяє нейтралізувати всі виявлені джерела похибки в методі D.Celermajer, і в методах, які використовують дані про зміну швидкості поширення пульсової хвилі в артеріальних судинах при проведенні відповідних функціональних проб.


Ключові слова оцінка функції ендотелію, реографічні дані, джерела похибки, метод D.Celermajer, швидкість поширення пульсової хвилі


Список літератури


Повнотекстова версія